Tıp FakültesiFiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Prof. Dr. Gülseren Akyüz

Prof. Dr. Gülseren AKYÜZ

1982’de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

Üç yıllık bir zorunlu hizmetten sonra 1985-1989 yıllarında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı.

Ocak 1990’da Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 1991’de Yardımcı Doçent; 1992’de Doçent, 1999’da Profesör oldu.2011 yılından beri Algoloji (Ağrı) alanında yan dal uzmanı olarak çalışmaya hak kazandı.

80’in üzerinde uluslararası; 130’un üzerinde ulusal dergilerde yayınlanmış makale ve derleme, 27 adet tez yönetimi, 46 (5’i İngilizce, 41’i Türkçe) kitap bölümü yazarlığı ve 2 Türkçe, 1 İngilizce olmak üzere 3kitap editörlüğü mevcuttur. Yayınları 370’in üzerinde uluslararası atıf almıştır. Bugüne kadar çok sayıda ulusal/uluslararası kongre katılımı, oturum başkanlığı, konferans ve panellerde konuşmacı olarak görev almış ve workshop düzenlemiştir.

Mayıs 2001’den beri “Avrupa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hekimliği Yeterlilik -Board- Sertifikası” ; Ekim 2003’den beri “Türkiye Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hekimliği Yeterlilik –Board- Sertifikası” vardır.

2009 yılından beri Avrupa Tıp Uzmanları Birliği (UEMS) tarafından “European Trainer” olarak Avrupa’da çeşitli eğitim programlarına eğitimci olarak katılmaktadır.

Avrupa Rehabilitasyon Araştırmaları Derneği Geçmiş Dönem Başkanlığı ve çeşitli uluslararası ve ulusal dergilerde Yayın Kurulu üyeliği mevcuttur.

Şimdiki Görevleri:

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı ve Algoloji(Ağrı) Bilim Dalı Öğretim Üyesi; Kanser Rehabilitasyonu, Kanser Ağrısı ve Osteoporoz Polikliniği sorumlusu olarak görev yapan Prof Akyüz, halen Uluslararası Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği (ISPRM) Yönetim Kurulu Üyesi, Akdeniz Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Forumu (MFPRM) Başkanı ve Avrupa Rehabilitasyon Araştırmaları Derneği (EFRR) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bu sayfa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı tarafından en son 21.10.2017 14:28:57 tarihinde güncellenmiştir.