School of MedicinePhysical Therapy and Rehabilitation

Physical Therapy and Rehabilitation

Prof. Dr. Hakan Gündüz

 Prof. Dr. Hakan Gündüz

Prof. Dr. Hakan Gündüz, 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1993 yılında bitirdi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Kliniği'nde 1993-1997 yılları arasında uzmanlığını tamamladıktan sonra aynı klinikte Başasistan oldu.

Ocak-Mart 1999 aylarında ABD Pittsburgh Üniversitesi İç Hastalıkları, Romatoloji Bölümü'nde gözlemci olarak Prof. Thomas A. Medsger, Jr. ile birlikte çalıştı. Askerlik görevini Bursa Asker Hastanesi'nde tamamladı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Başasistanlık görevinde üç yıl kaldıktan sonra 2000 yılı Eylül ayında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı.

2004 yılında Doçent unvanı alan Dr. Gündüz, 2009-2010 yıllarında ABD Louisiana State University, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Aynı süre içinde Southern Louisiana Veterans Health Care System, Pain Clinic'te girişimsel algoloji alanında çalıştı. 2010 yılında Profesör unvanını aldı.

Uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda makalesi; uluslararası ve ulusal toplantılarda düzenleme kurulu üyelikleri, konuşmacılık, oturum başkanlıkları; uluslararası ve ulusal kitaplarda bölümleri bulunmaktadır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında Avrupa ve Türkiye Yeterlik Kurulu, Algoloji alanında Türkiye Yeterlik Kurulu belgesi vardır. TUKMOS Algoloji Komisyonu üyesidir.

Ocak 2011'den itibaren Algoloji Bilim Dalı Başkanlığı, 2012 Kasım ayından itibaren de FTR Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir. YDUS 2012 sınavından itibaren Algoloji Yan Dal Eğitimi vermekte olan "Marmara Üniversitesi Algoloji Programı" Yöneticisidir. Ayrıca, Eylül 2014'de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör temsilcisi olarak Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyesi olmuştur.

2015 Ocak ayında Başıbüyük'te bulunan Marmara Üniversitesi Hastanesi'nin Başhekimliği görevine atanmış, 31 Temmuz 2017'de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak atanmıştır. 

Başlıca ilgi alanları girişimsel algoloji, elektrofizyoloji-EMG ve romatolojidir.

Dr. Gündüz evli ve iki çocuk babasıdır.